O nas

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF ”Pegaz” jest stowarzyszeniem, które zostało zarejestrowane w 1978 roku. Powstało w wyniku starań grupy inicjatywnej, pragnącej propagować rozwój kultury fizycznej oraz profilaktyki zdrowotnej szczególnie w zakresie działań związanych z jeździectwem.
Nasze działania obejmują prowadzenie rekreacyjnych zajęć jeździeckich, hipoterapii, górskiej turystyki konnej, organizację imprez plenerowych (kuligi, przejażdżki wozem taborowym) dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych. Posiadamy patronat Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego.

Zajęcia dla osób niepełnosprawnych prowadzimy od 1993 roku. Zajmujemy się również terapeutycznymi jazdami konnymi. Od wielu lat organizujemy festyny dla osób niepełnosprawnych. Współpracujemy w tym zakresie z władzami miasta Częstochowy i PFRON.
Wspólnie z Urzędem Miasta organizujemy zimowy i letni wypoczynek w ramach akcji “Lato/zima w mieście”. Jesteśmy afiliowanym przez PTTK Ośrodkiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej, w którym rozpoczyna się “Jurajski szlak konny PTTK”.
Braliśmy czynny udział w wytyczaniu tego szlaku wraz z PTTK. Wyznaczyliśmy także konny szlak Jury Wieluńskiej, za co otrzymaliśmy wyróżnienie od Prezydenta Miasta Częstochowy tytułem propagowania turystyki konnej.
Nasze konie posiadają licencje koni turystycznych. Organizujemy wielodniowe rajdy po terenach jury (ostatnia stajnia szlaku znajduje się w Nielepicach pod Krakowem). Prowadzimy kursy na uprawnienia Przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej.

Klub położony jest w Dolinie Warty na terenie Jurajskiego Parku Krajobrazowego. Działalność opieramy na pracy społecznej swoich członków i wolontariuszy.

Pracami Klubu kieruje pięcioosobowy Zarząd i trzyosobowa Komisja Rewizyjna (funkcje społeczne).
Posiadamy stajnię z 36 boksami, budynek socjalny z szatniami, biurem, salką rehabilitacyjną, pokojami noclegowymi, salą kominkową, barem i pomieszczeniami posterunku Policji Konnej. Do dyspozycji uczestników jest kryta hala. Imprezy rekreacyjne odbywają się na terenie obiektu, gdzie znajduje się drewniana wiata z miejscem na ognisko, boisko do siatkówki i kosza. Przejażdżki wozem taborowym przebiegają pięknymi jurajskimi lasami, w okolicy Doliny Warty. Do dyspozycji mamy 8 koni, wóz taborowy, bryczkę. Zajęcia jeździeckie, obsługę koni, dyżury w stajni prowadzą instruktorzy i przodownicy górskiej turystyki jeździeckiej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz pozostałymi informacjami na stronie!

Dzień bez koni jest jak… Żartuję, nie mam pojęcia jak taki dzień wygląda